Beata Rybicka

Moje kolekcje – moja pasja

Moje kolekcje – moja pasja

 

Moje kolekcje składają się ze starej biżuterii, obrazów i porcelany. Są żywym organizmem, zmieniają się wraz ze mną. Są w procesie ciągłego rozwoju. Moim marzeniem jest stworzenie małego muzeum. Ciągle poszukuję nowych inspiracji i gromadzę kolejne obiekty. Charakter kolekcji odzwierciedla mój żywioły temperament, styl życia i jakość.

Odnośnie porcelany – pierwsze filiżanki Versace z kolekcji Medusa, „IKARUS” zaprojektowane przy współpracy z Eltonem Johnem, z uchwytami w formie skrzydeł Ikara, dostałam na studiach od mamy, to ona zaszczepiła we mnie miłość do porcelany. Od tych właśnie filiżanek, które mam do dzisiaj zaczęłam gromadzić kolejne. W późniejszych latach do mojej kolekcji dołączył kobaltowy zestaw Łomonosowa i klasyczny zestaw Rosenthal Biała Maria. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem miłośnikiem starej porcelany, ale jej kolekcjonowania nie traktuję jako inwestycji. Posiadanie jej po prostu mnie cieszy.

Natomiast zamiłowania do biżuterii – żółtego złota w połączeniu z kolorowymi kamieniami szlachetnymi nauczyła mnie Babcia. Jak tylko dorosłam i zaczęłam interesować się dodatkami, biżuterią, Babcia podarowała mi swoje dawne skarby. Doceniałam kunszt starych wyrobów. Kiedy zainteresowałam się połączeniem rosnącej wartości kruszców i lokatą kapitału, kolekcjonowanie biżuterii stało się jedną z form inwestycji kapitału, a moja biżuteria jest wystawiana na aukcjach biżuterii dawnej.

0 Comments