Beata Rybicka

Ashlee Vance „Elon Musk”

Biografia zuchwałego wizjonera, twórcy PayPal, Tesli, SpaceX , który zmienia świat na naszych oczach. Ponadprzeciętna osobowość, potrzeba kontroli i sposób myślenia są dowodem na to, że sukces można sobie wymarzyć, zaplanować, a następnie go zrealizować. Nadaje nowy kierunek rozwoju ludzkości. Jego determinacja jest imponująca.

Książka wpisuje się w stereotyp od zera do milionera. Zachwycam się, że można sobie zaplanować, zorganizować i osiągnąć własną pracą spełnienie ambicji. Z drugiej strony odkrywa ukryte koszty, o których często nie mówią ludzie sukcesu. Wynikają z pewnego tym osobowości, jaki powstaje na skutek odnoszonych sukcesów, pokazuje człowieka apodyktycznego, nie znoszącego sprzeciwu, który traktuje ludzi przedmiotowo.

Książka jest dla mnie jak wyrzut sumienia i przypomina o ważnym pytaniu „po co to wszystko”? Władza powoduje, że przez nieuwagę możemy stać się tyranem. Ślepe podążanie za marzeniami, bez dbałości o relacje prowadzi do wynaturzeń.

Stawianie czoła rzeczywistości oznacza dla mnie pogodzenie się z własnymi ograniczeniami. Widzę życie jako pełne możliwości i swoją misję życiową odczytuję w budowaniu organizacji zdolnej do odpowiedniego reagowania na zmieniające się czasy. Moim celem jest znalezienie sposobu przekazania wiedzy innym, by poradzili sobie beze mnie. W pracy adwokata wciąż wyzwaniem jest to co niepoznane. Pracując nad własnym mistrzostwem zdałam sobie sprawę z mechanizmów chroniących przed zagrożeniami. Nieznane nie jest moim wrogiem. Należy się na to otworzyć, bo przynosi inspirację i oryginalność.

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *